Milletvekili Kurt’tan BAE Devlet Başkanı’na teşekkür

Resmi temaslarda bulunmak üzere, TBMM Başkanı Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş başkanlığında Adıyaman Milletvekili Doç.Dr. Resul Kurt, Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı’dan oluşan heyetle Bahreyn Krallığı ve Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyaretlerde Bahreyn Kralı Sayın Hamed bin İsa el-Khalifa, Temsilciler Meclisi Başkanı Ahmet Al Musalam, Bahreyn Şura Meclisi Başkanı Sn. Ali bin Saleh ve heyetleri ile görüşülerek parlamentolar arası ilişkiler, bölgesel gelişmeler ve ülkeler arası güçlü işbirliği çerçevesinde ekonomi, turizm ve diğer alanlardaki yatırımların artışı da olmak üzere bir çok alanda ilişkilerin geliştirilmesine ilişkin değerlendirmelerde yapıldı.
Yine ziyaretin ikinci ayağında BAE Devlet Başkanı Sayın Şeyh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan, Devlet Başkanı Yardımcısı, Başbakan Dubai Emiri Sayın Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum ve BAE Federal Ulusal Konseyi Başkanı Sayın Saqr Ghobash ile görüşüldü. Türkiye-BAE ilişkilerindeki gelişmeleri ve atılacak adımları değerlendirildi.

Adıyaman Milletvekili Doç.Dr. Resul Kurt BAE Devlet Başkanı Şeyh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan’a ve BAE Devlet Yetkililerine 6 Şubat felaketinden etkilenen Adıyaman’a yaptıkları yardım ve destekler için teşekkür etti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x